İphone ve İpad İşletim Sistemi Bağlantı Ayarı


ÖNEMLİ NOT: Eduroam hizmetinden öğrencilerimiz ve tüm personelimiz yararlanabilmektedir. Öncelikli olarak buradaki yönergelerin denenmesi ve hiçbir şekilde bağlantının kurulmaması durumunda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndan destek talep edilmesi rica olunur.

- Cihazınıza eduroam kablosuz bağlantı profilini yükleyebilmeniz için daha önceden yükleme denemesi yapmış iseniz öncelikle Ayarlar/Genel/Profil menüsünü takip ederek önceki Giresun Üniversitesi profilini kaldırmanız gerekmektedir.
- Eduroam kablosuz dışında başka bir kablosuz bağlantı üzerinden veya kullandığınız operatörün internet şebekesinden aşağıdaki belirtilen yüklemeyi kolayca yapabilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken konu operatör internet şebekesinden yükleme yaparken Wi-Fi kablosuz özelliğini kapalı tutmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz ortamda eduroam ağı var ise siz profili onaylamadan bağlantı kurmaya çalışacağı için işlem başarısız sonuçlanabilmektedir.

- Ardından aşağıdaki resimdeki gibi Safari tarayıcınızı kullanarak belirtilen config dosyasını indiriniz.

eduroam config dosyasını indirmek için TIKLAYINIZ. 

"Kullanıcı adı" kısmına e-Posta adresinizi giresun.edu.tr uzantısı ile birlikte, "Parola" kısmına giresun.edu.tr uzantılı e-Posta adresinize ait parolayı,
*** Öğrenciler için  "Kullanıcı adı" kısmına öğrenci bilgi sistemindeki kullanıcı adını @ogr.giresun.edu.tr uzantısı ile birlikte giriniz.Örnek olarak öğrenci numarası 111111 olan bir öğrencimiz kullanıcı adı olarak o111111@ogr.giresun.edu.tr girecektir.Şifre kısmına ise T.C. kimlik numaranızı giriniz.